Новини,  ПОДІЇ

Zakończył się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej

Białystok. 21-26 września w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbywał się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka”. W tegorocznej, jubileuszowej 40. edycji, zaprezentowały się 22 chóry z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Macedonii Północnej, Rumunii, Bułgarii, Angoli i Szwecji. Wśród występujących były też chóry ukraińskie.

W kategorii chórów parafialnych II miejsce przyznano Chórowi Cerkwi Uspieńskiej w Warszawie pod dyr. Łukasza Rejta.

W kategorii chórów amatorskich świeckich jedno z trzech III miejsc zajął Ukraiński Chór Męski „Żurawli” z Warszawy pod dyr. Jarosława Wujcika.

W kategorii chórów dziecięco-młodzieżowych jedno z dwóch I miejsc przyznano Dziecięcej Ludowej Kapeli Chóralnej „Zorynka” z Tarnopola (Ukraina) pod dyr. Angeli Doskocz.

W kategorii chórów uczelni muzycznych II miejsce zajął Chór „Nostro Canto” Instytutu Muzyki i Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Preszowie (Słowacja) pod dyr. Tatiany Svajkovej.

W kategorii chórów zawodowych jedno z dwóch III miejsc przyznano

Kameralnemu Chórowi „United” z Kijowa (Ukraina) pod dyr. Władysława Łysenki.

Ponadto Jury przyznało Nagrodę Specjalną za szczególne zaangażowanie w wykonawstwo muzyki cerkiewnej Wokalnemu Zespołowi Niewidomych „Consonans” z Charkowa (Ukraina) pod dyr. Witaliny Dudy.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *