Uncategorized,  Новини,  ПОДІЇ

Trwa wyjazdowe posiedzenie Sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Podlaskiem

W Białymstoku rozpoczęło się wczoraj 10 czerwca 2024 r. wyjazdowe posiedzenie Sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych w województwie podlaskim.

Wizyta posłów zaczęła się od spotkania w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Przedstawiciele organizacji mniejszości narodowych wysłuchali informacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Edukacji Narodowej dotyczących mniejszości narodowych, następnie zgłaszali swoje postulaty. Na spotkaniu byli obecni liderzy społeczności ukraińskiej Podlasia, którzy zwracali uwagę m.in. na kwestię utworzenia centrum kultury ukraińskiej na Podlasiu.

Następnie posłowie z Komisji udali się do Bielska Podlaskiego, gdzie odwiedzili szkoły, w których nauczany jest język ukraiński oraz białoruski, a także do Kruszynian, gdzie spotkali się z przedstawicielami społeczności tatarskiej.

W Bielsku Podlaskim odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4 im. A. Mickiewicza, w której funkcjonują klasy ukraińskie.

Obszerna fotorelacja dostępna na stronie FB szkoły:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=ZSim.A.MickiewiczaBielskPodlaski&set=a.983762037090412

W programie dwudniowej wizyty w województwie podlaskim jest jeszcze Supraśl oraz Białystok, gdzie posłowie odwiedzą Niepubliczną Szkołę im. św. Cyryla i Metodego, w której prowadzone jest nauczanie języków mniejszości narodowych.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *