КУЛЬТУРА,  Новини,  ПОДІЇ

Tanci w kłuni

Już dzisiaj Towarzystwo Przyjaciół Skansenu w Koźlikach organizuje zabawę taneczną w koźlikowskiej stodole w ramach tegorocznych “Tańców w kłuni”.

21.08.2023 r. (poniedziałek), godz. 20:00 – koncert zespołu Biele

Biele to muzyka zielonych lasów, odludnych bagien i nadrzecznych łąk. Miejsc, w których szara codzienność przeplata się z atmosferą tajemniczości i mistycyzmu, a codzienny znój płynnie przechodzi w czas wolny. Biele to muzyka Suwalszczyzny. Tej dawnej, za którą czasem nieracjonalnie się tęskni i tej współczesnej, w której przyszło żyć.

https://www.facebook.com/BIELEMUSIC

26.08.2023 r. (sobota) godz. 21:30 – potańcówka z Kapelą Batareja, która wykonuje muzyką tradycyjną z różnych stron Polski. Najczęściej sięga jednak po repertuar jej wschodniej części – muzykę Suwalszczyzny, Podlasia, Lubelszczyzny, a także wschodniego pogranicza. Zespół gra na potańcówkach wiejskich, miejskich oraz imprezach plenerowych, prowadzi zabawy muzyczne dla małych i dużych.

https://www.facebook.com/KapelaBatareja

Wydarzenia będą towarzyszyć Meandrom, czyli letniej szkole tradycji, które odbywają się w Skansenie w Koźlikach w dniach 21-26 sierpnia 2023 roku.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Warto wziąć ze sobą własny “koszyczek” i wygodne buty!

Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Skansenu w Koźlikach

Partnerzy: Podlaski Instytut Kultury

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *