КУЛЬТУРА,  Новини,  ПОДІЇ

W serialu „Kruk” ponownie usłyszymy „Południce”

25 czerwca na kanale YouTube został udostępniony oficjalny klip do drugiego sezonu polskiego serialu kryminalnego „Kruk”, autorstwa Bartosza Chajdeckiego w wykonaniu „Południc” („Nechaj czorny woron letit ponad czas”):

W kontynuacji serialu, podobnie jak w pierwszym sezonie, znowu pojawią się elementy muzyczne nawiązujące do podlaskich klimatów. Świadczy o tym już sam podtytuł drugiego sezonu: „Kruk. Czorny woron nie śpi”, a także udostępniony singiel.

„Kruk” to bez wątpienia jeden z lepszych polskich seriali kryminalnych ostatnich lat. Opowiada on historię inspektora policji Adama Kruka, który wraca z Łodzi na Podlasie, miejsce swojego dzieciństwa. Tam mierzy się ze sprawą porwania chłopca, a także swoją przeszłością. Ponieważ akcja filmu dzieje się w Białymstoku i innych miejscowościach regionu, pojawiają się w nim pewne elementy nawiązujące do lokalnego kolorytu (np. szeptuchy).

W pierwszym sezonie w wykonaniu „Południc” można było usłyszeć m.in. „Kołysankę kruka”, do której muzykę napisał Bartosz Chajdecki, polski kompozytor muzyki filmowej, serialowej i teatralnej, natomiast słowa – „Południce”. „Kołysanka kruka” („Czorny woron litaje..”), stylizowana na podlaskie pieśni ludowe, została zaśpiewana podlaską gwarą ukraińską.

Jak czytamy na kanale YouTube:

Nowy singiel (…) w warstwie muzycznej opiera się na motywach kołysanki, stworzonej na potrzeby pierwszego sezonu serialu. Utworu, który spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy – wciąż, mimo upływu czasu od jego premiery, jest jednym z najlepiej organicznie oglądających się wideo na kanale Youtube CANAL+.

„Kołysankę kruka” można posłuchać tu:

Pierwszy sezon serialu „Kruk” w 2018 roku przyciągnął przed ekrany średnio 122 tys. widzów. Prace nad drugim sezonem trwały w Białymstoku do końca lutego. Całość będzie można oglądać od lipca 2021 roku na jednej z platform filmowych.

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *